Gönderen Konu: Kitap TİF'leri için Çok Önemli  (Okunma sayısı 2298 defa)

Kasım 27, 2014, 10:13:56 ös
Okunma sayısı 2298 defa

Şaban Aksoy

• Rize Derepazarı İlçe Halk Kütüphanesi

• 632
  • Toplam Puan
    +216/-0
  • Kişisel İleti
    Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu
You are not allowed to view links. Register or Login Arkadaşlar bu sayfada elimden geldiğince sizlerin göndermiş olduğu TİF'leri excel'e çevirmeye çalışıyorum. Kolay bir iş değil. Fakat elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

Fakat dikkat edilmesi gereken en önemlı konu tiflerin sicil numaraları
1-Tif'de kitap sayısı aynı diyelim 823 adet
2-Tif tutarı 6.986,36 TL.
3-Kitap adları aynı  olsa bile,

Kitap kodları aynı olur fakat sicil nolarda farklılık olur bu her kurumda değişir. Alttaki resime dikkatlice bakınız anlarsınız ayni tif aynı mıktarda 2 farklı kütüphanelere gelmiş fakat sicil noları değişik.

Burdakı listelerde sadece kontrol amaçlı yapabilirsiniz fakat her kurumda sicil nolar farklıdır. Fiayatlarda bir değişiklik olması sözkonusu değildir sadece sicil nolarda farklılık gösterir. Burdaki taşınırın sicil nolarını kitaplara yazmayınız yada kontrol ediniz

You are not allowed to view links. Register or Login
« Son Düzenleme: Ekim 17, 2015, 11:05:24 öö Gönderen: Şaban Aksoy »

Kasım 28, 2014, 09:07:39 öö
Yanıtla #1

Ekrem Berberoğlu

• Bartın İl Halk Kütüphanesi

• 130
  • Toplam Puan
    +15/-0
  • Kişisel İleti
Merhaba Şaban bey, Yardımcı olmak çok güzel ama , Bence insanlara KBS üzerinden LİSTE alabilmeyi öğretmek lazım, 255 kodundaki malzeme listesi hem kolay hem anlaşılır hemde liste üzerinde istenen veriler  tamamı mevcut 150 kodlu kitapların birtek fiyatı eksik oluyo onuda tifin kendisinden tamamlanır. PDF formatından EXCELL çevirmek gerçekten zor iş hayırlı çalışmalar. hayırlı çalışmalar

Ağustos 15, 2016, 11:38:31 öö
Yanıtla #2

Yasemin Çıtak

• *
  • Çorlu İlçe Halk Kütüphanesi

• 2
  • Toplam Puan
    +0/-0
  • Kişisel İleti
TAŞINIR SİSTEMİNDE KİTAPLARLA İLGİLİ İŞLEMLERE YENİ BAŞLADIĞIMIZ ZAMANLARDA TKYSDE KİTAP ARARKEN KBS SİCİL NO İLE ARADIĞIMIZDA BULUNAMADIĞI ANCAK KODU İLE ARAMA YAPTIĞIMIZDA BULUNDUĞU GEREKÇESİ İLE BİZ KİTAP GİRİŞLERİNDE KOHAYA KİTAPLARIN KODUNU YAZMAYI TERCİH ETMİŞTİK SİZCE YANLIŞ MI YAPIYORUZ

Ağustos 15, 2016, 11:57:51 öö
Yanıtla #3

Hakan Yücel

• Bitlis İl Halk Kütüphanesi

• 226
  • Toplam Puan
    +37/-0
  • Kişisel İleti
    Çakalların özgürlüğü ASLAN ayağa kalkana kadardır.
Yanlış denemez diye düşünüyorum Yasemin Hanım. Ürün kodu düşümlerde büyük bir kolaylık sağlamış oluyor. İlerleyen zamanlarda KOHA ile TKYS birbirine entegre edilirse ve bu entegrasyonda Kitap Sicilleri kullanılacak olursa tamamen saf dışı kalırsınız. Tavsiyem Ürün kodu ile birlikte sicil numaralarını da KBS sicil kısmına yazmanız.

Not: Ben KOHA'da sadece kitap sicillerini yazıyorum.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19