Gönderen Konu: MYS Rol Tanımlama  (Okunma sayısı 521 defa)

Ocak 03, 2018, 02:45:35 ös
Okunma sayısı 521 defa

Şaban Aksoy

• Rize Derepazarı İlçe Halk Kütüphanesi

• 635
  • Toplam Puan
    +216/-0
  • Kişisel İleti
    Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu
Değerli çalışma arkadaşlarım kütüphanelerimiz malum tek personelle genel olarak çalışmaktadır. Örneğin Benim Gibi
MYS ve Maaşlarda tek personele hem Harcama yetkilisi ve hem de gerçekleştirme görevlisi olabiliyorsunuz. Yeni sistem buna izin vermektedir.
Bu konuda endişesi olan tek kişi olarak çalışanlar rahatlıkla 2 görevi de üstlenebiliyorlar.

You are not allowed to view links. Register or Login

Ocak 03, 2018, 03:12:44 ös
Yanıtla #1

Ahmet Uğur Özçelik

• Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

• 292
  • Toplam Puan
    +171/-0
  • Kişisel İleti
    library@my.com
    • Ahmet Uğur nokta Kom
Değerli çalışma arkadaşlarım kütüphanelerimiz malum tek personelle genel olarak çalışmaktadır. Örneğin Benim Gibi
MYS ve Maaşlarda tek personele hem Harcama yetkilisi ve hem de gerçekleştirme görevlisi olabiliyorsunuz. Yeni sistem buna izin vermektedir.
Bu konuda endişesi olan tek kişi olarak çalışanlar rahatlıkla 2 görevi de üstlenebiliyorlar.
Yeter ki Kaymakam izin versin :) Bize izin verdi Harcama Yetkilisi oluru almamız karşılığında :)

Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

HATALIYSAM ULAŞIN..

facebook: teknolojikissiz / instagram: ahmetugur / twitter: AhmetRR /  ahmetugur.com / 0 501 912 57 77

Ocak 03, 2018, 03:59:53 ös
Yanıtla #2

Şaban Aksoy

• 635
  • Toplam Puan
    +216/-0
  • Kişisel İleti
Kaymakamla ilgisi yok her kurum bir harcama kurumudur memurluk ünvanını kaldırıp müdürlük yapmalar acil olarak gereklidir

Ocak 04, 2018, 12:40:09 öö
Yanıtla #3

Barış Ege

• *
  • Derik İlçe Halk Kütüphanesi

• 7
  • Toplam Puan
    +1/-0
  • Kişisel İleti
Teşekkürler şaban abi bu konu da muğlaklık vardı Bakanlık yetkililer Bölgesel eğitimlerde Sayın Ömer SAYAN a bir arkadaşımız bu konuyu dile getirdi sakat demiş Harcama yetkilisi personel bulunmuyorsa  İlçelerde Kaymakam İllerde Bölge Müdürü,İl Müdürü Harcama yetkilisi ola bilir diyor.Bazı Kaymakamlar imza atmıyor her kurum kendi harcama yetkilisi diyor Mal Müdürlüğü hariç En ufak bir ödeme için ilgili ödeme evraklarını il müdürlüğüne götüremeyiz saçmalık olur.Ben Şaban abiye katılıyorum Bir KHK ile  Memurlukları Müdürlüğe çevirsinler hem personel sıkıntısı hemde harcama yetkilisi ve benzer sorunlardan kurtuluruz Bakanlığı haberdar etmek lazım Kütüphaneciler Derneği ve İlgili Sendikalar dile getirmeli bu sorunları saygılar.

Ocak 04, 2018, 11:44:57 öö
Yanıtla #4

İsmail Aktürk

• *
  • Battalgazi İlçe Halk Kütüphanesi

• 3
  • Toplam Puan
    +0/-0
  • Kişisel İleti
    Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu www.kitapuzat.com
Şaban bey bu güzel bir haber. Tek personelim ve harcama yetkilisi olarak kaymakam olur vermiyor, kendisi de harcama yetkilisi olmuyor. Geriye tek çare kalıyor il müdürüne evrakları imzaya sunmak. Yeni sistem bunu ortadan kaldırıyorsa iyi olur fakat bu bilgiye siz nereden ulaştınız bi kaynağı varsa paylaşırsanız sevirim.

Ocak 04, 2018, 01:08:27 ös
Yanıtla #5

Şaban Aksoy

• 635
  • Toplam Puan
    +216/-0
  • Kişisel İleti
Şaban bey bu güzel bir haber. Tek personelim ve harcama yetkilisi olarak kaymakam olur vermiyor, kendisi de harcama yetkilisi olmuyor. Geriye tek çare kalıyor il müdürüne evrakları imzaya sunmak. Yeni sistem bunu ortadan kaldırıyorsa iyi olur fakat bu bilgiye siz nereden ulaştınız bi kaynağı varsa paylaşırsanız sevirim.

Bilgiye ilde verilen MYS eğitiminde Muhasebe Uzmanlarına sordum bu soruları yeni sitemde buna izin veriyor. Sanırım eski HYS de bu sorun teşkil ettiğinden ve yönetmeliklerle uygulamalar birbirini tutmadığından bunu Yeni MYS de  uygulamadılar.
Ben kendime uyguladım. Hem gerçekleştirme görevlisi hemde harcama yetkilisi olarak rol tanımladım bir sorun yok.

Bazı malmüdürleri çok bilmişlikten mezun olanlar halen eski yönetmeliklerde uygulamaları yeni MYS de de uygulamak istediklerinde oluyor bal gibide oluyor diyebilirsiniz zaten siz malmüdürlüğünden  KYS tanımladınızmı rol tanımlamayı siz kendinizde yapabilirsiniz o size kalmış
« Son Düzenleme: Ocak 04, 2018, 01:11:19 ös Gönderen: Şaban Aksoy »

Ocak 04, 2018, 01:33:50 ös
Yanıtla #6

İsmail Aktürk

• *

• 3
  • Toplam Puan
    +0/-0
  • Kişisel İleti

Bilgiye ilde verilen MYS eğitiminde Muhasebe Uzmanlarına sordum bu soruları yeni sitemde buna izin veriyor. Sanırım eski HYS de bu sorun teşkil ettiğinden ve yönetmeliklerle uygulamalar birbirini tutmadığından bunu Yeni MYS de  uygulamadılar.
Ben kendime uyguladım. Hem gerçekleştirme görevlisi hemde harcama yetkilisi olarak rol tanımladım bir sorun yok.

Bazı malmüdürleri çok bilmişlikten mezun olanlar halen eski yönetmeliklerde uygulamaları yeni MYS de de uygulamak istediklerinde oluyor bal gibide oluyor diyebilirsiniz zaten siz malmüdürlüğünden  KYS tanımladınızmı rol tanımlamayı siz kendinizde yapabilirsiniz o size kalmış

Bize eğitimde böyle bir durumdan bahsetmediler yada ettiler kaçırdık.  Şimdi sormak istediğim şey şudur: Bu rol tanımlamasını yaparken kaymakam yahut farklı bir makamdan olur falan almamız gerekecek mi? Bu tanımlamaya göre işlem yapınca muhasebe yaptığımız işlemi kabul edecek mi?

Aslına bakarsanız sizin de dediğiniz gibi mal müdürlükleri bazı şeyleri artık gelenek haline getirmiş. Biz bu işlemi 5018 e göre yapıyorsak söz konusu kanunda harcama yetkilisi ve gerçekleştirme görevlisinin aynı kişi olamayacağına dair hiç bir ibare yok. 3 defa baştan sona 5018 i okudum bu tür bir sınırlamadan bahsettiğini göremedim. 5018 de benim anladığım tek sınırlama muhasebe yetkilisi yani mal müdürünün hiçbir kurumun harcama yetkilisi olamayacağı sınırlamasıydı. Ama insanlar direkt olarak olmaz diyip işin içinden çıkmasını tercih ediyorlar.

Ocak 04, 2018, 02:16:56 ös
Yanıtla #7

Şaban Aksoy

• 635
  • Toplam Puan
    +216/-0
  • Kişisel İleti
Kaymakamlıktan olur alabilirsin o sizin isteğinize kalmış yada bazı kıl mal müdürleri kendini tadmın edici yazıyı oluru görmek isterse sizde olur alabilirsiniz bu kaymakam oluru ile olur başka yerden almanıza gerek yoktur.

Ocak 04, 2018, 04:50:42 ös
Yanıtla #8

İsmail Aktürk

• *

• 3
  • Toplam Puan
    +0/-0
  • Kişisel İleti
Kaymakamlıktan olur alabilirsin o sizin isteğinize kalmış yada bazı kıl mal müdürleri kendini tadmın edici yazıyı oluru görmek isterse sizde olur alabilirsiniz bu kaymakam oluru ile olur başka yerden almanıza gerek yoktur.

Önceki sistemde de sorunumuz bu aslında. Kayamakamlar da iki yetki tek kişide birleşemez deyip olur vermiyor.

Ocak 05, 2018, 10:40:02 öö
Yanıtla #9

Mustafa Güleryüz

• **
  • Hatay Kırıkhan İlçe Halk Kütüphanesi

• 21
  • Toplam Puan
    +1/-0
MYS için aktivasyon işlemi yapıldı. Kimlik Yönetim sisteminden yeni bir şifre oluşturuldu. Bu aşamadan sonra hiç bir işlem yapamadık. sistemde aktif bir yer yok. Uygulamalar , Rol tanımlama gibi yerlere giriş yapamıyoruz.

Hangi adresten girip de bu yeni belirlediğimiz şifreyle giriş yaparak işlem yapacağız ? Bilginiz varsa paylaşırsanız memnun oluruz. Kolay gelsin.

Ocak 06, 2018, 12:38:08 ös
Yanıtla #10

Şaban Aksoy

• 635
  • Toplam Puan
    +216/-0
  • Kişisel İleti
MYS için aktivasyon işlemi yapıldı. Kimlik Yönetim sisteminden yeni bir şifre oluşturuldu. Bu aşamadan sonra hiç bir işlem yapamadık. sistemde aktif bir yer yok. Uygulamalar , Rol tanımlama gibi yerlere giriş yapamıyoruz.

Hangi adresten girip de bu yeni belirlediğimiz şifreyle giriş yaparak işlem yapacağız ? Bilginiz varsa paylaşırsanız memnun oluruz. Kolay gelsin.

Sistem 2 güne yakındır tam olarak çalışmıyor Uygulamalardan KYS gireceksiniz ordan rol tanımlama var kişiler rol tanıyacaksınız bunu mal müdürlüğün dende yapabilirsiniz

Ocak 08, 2018, 12:55:33 ös
Yanıtla #11

Halil İbrahim Bilgiç

• *
  • Manisa Turgutlu İlçe Halk Kütüphanesi

• 4
  • Toplam Puan
    +0/-0
  • Kişisel İleti
Yeni sistemde Memur maaş işlemleri yine kbs üzerinden mi yapılacak ....

Ocak 09, 2018, 12:38:05 ös
Yanıtla #12

Hakan Kadıoğlu

• Ünye İlçe Halk Kütüphanesi

• 47
  • Toplam Puan
    +6/-0
  • Kişisel İleti
    • kültür
memur maaşları için aynı sistem devam

Ocak 10, 2018, 02:01:49 ös
Yanıtla #13

Ahmet Uğur Özçelik

• Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

• 292
  • Toplam Puan
    +171/-0
  • Kişisel İleti
    library@my.com
    • Ahmet Uğur nokta Kom
Yeni sistemde Memur maaş işlemleri yine kbs üzerinden mi yapılacak ....
Gerçekleştirme Görevlisi Maaş Mutemedi
Gerçekleştirme Görevlisi
Harcama Yetkilisi

Bu şekilde 3 farklı kişiye tanımlatma yaptırıp maaşımızı hallettik :)

Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

HATALIYSAM ULAŞIN..

facebook: teknolojikissiz / instagram: ahmetugur / twitter: AhmetRR /  ahmetugur.com / 0 501 912 57 77

Dün, 04:24:58 ös
Yanıtla #14

Mehmet Sarıkaya

• **
  • Çankırı Orta Halk Kütüphanesi

• 14
  • Toplam Puan
    +2/-0
  • Kişisel İleti
Aboneliğe bağlı ödemeleri daha önce HYS üzerinden yapıyorduk ve faturaları görüntüleme durumu söz konusu idi. Şimdi MYS'de faturaları nasıl  çıkaracağız ve ödemeyi nasıl yapacağız.  Şaban beyden acil bir cevap vermesini saygılarımla rica ederim.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19