Gönderen Konu: İlçe Halk Kütüphane Sorunları Hakkında  (Okunma sayısı 3691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan Özkaya

• **
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu
İlçe Halk Kütüphane Sorunları Hakkında
« : Temmuz 24, 2014, 02:14:14 ÖS »
ilçe halk kütüphanelerinin geçmişten gelen bir sürü sorunları var .tek personel çalıştığımız için işler yetişmiyor iş yükü çok fazla ben birde başka kurumdan geçtiğim için çok zorlanıyoruz. çünkü temelimiz yok.ödemeler tut da ihale kesenek tasnif maaş yapılması bir sürü işi yapmak zorunda kalıyoruz yapmakta sorun değil anlamıyoruz çünkü ne eğitim verdiler bize nede herhangi bir seminer geç sen kütüphanecisin dediler kütüphane işleride teknik iş olduğu için anlamıyoruz .bizden beklenti fazla tek personel olduğumuz için sıkıntı içindeyiz.
« Son Düzenleme: Nisan 18, 2018, 03:39:49 ÖS Gönderen: Ahmet Uğur Özçelik »

Çevrimdışı Şaban Aksoy

Ynt: ilçe halk kütüphane sorunları hakkında
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2014, 09:07:30 ÖÖ »
Bu yıllardır aynıdır tabi ki hep aynı kalmayacak illaki bir düzenleme olmamalıdır. Ben kendimden örnek verecek olursam 1994 Tarihinde elle bordro yapılırken Çalıştığım ilçemden İle günde üç kez gidip geldiğimi bilirim kimseler bu böyle olur diye öğretmedi. Hatta bazı çalışan arkadaşlarımız 22 Ciltlik Ansiklopedileri tek kitap olarak yazdılar çünkü bilmiyorlardı ve kimsede bu böyle olur diye bir eğitim verilmedi. Bunun yanında eskiden Isıtma halen var tabii sobalıydı  soba borularını Demirbaşa kayıt edenler çoğunluktaydı. Bunları yazmamın amacı bilinmeyen bir yoldan haritasız gitmek gibi bir olay.

Peki geçen 1994 yılından bu yana ne değişti. Eğitim olarak seminerler verildi genelde Milas, MKS, KBS, KOHA gibi teknik işlerle ilgili tabi ki kendi becerilerinize kalmış bir durum. Bakanlığımız bir uygulama başlattı Eşgüdüm toplantıları yapıyoruz 6 ayda bir bence çok güzel bir uygulama İlinde olan diğer kütüphanelerdeki kişileri senelerce görmeyenler artık tanışabiliyor ve bilgi alışverişinde bulunabiliyor bence çok makbule geçen bir uygulama fakat bunun yanında Her yılın 4 ayında İl Halk kütüphaneleri tarafından o ilce bulunan ilçe kütüphanelerine Teknik konularda eğitim verilmeli Tabi ki o il halk kütüphanesinde bu konuda Teknik eğitim verebilecek Teknik eleman olması gerekiyor.

Fakat bilgiye erişmede eskisi gibi değil şimdiki zaman artık internet var iletişim gereçleri var Bunlar olmasaydı zaten burada bu konuyu yazamazdım bile  artık internet üzerinden her türlü öğrenmek istediğimiz bilgiye ulaşabiliyoruz fakat bunu da beceremem diyen çalışanlar varsa o zaman kusura bakmasın bu işi bıraksın yani. Bir siteye üye olamıyorum diyebilen çalışma arkadaşlarımız var bunları asla yadırgamıyorum zamanında eğitim tabi ki belki verilmemiş olabilir ama yine de elini biraz taşın altına koyması lazım. Azmin elinden hiçbir şey kaçmamıştır bugüne kadar.
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Emin Çokokumuş

• *
« Yanıtla #2 : Ağustos 28, 2014, 10:09:53 ÖÖ »
                    TEŞEKKÜRLER HEMŞEHRİM;
      YİNE USTACA DÖKTÜRMÜŞÜN AĞZINA,YÜREĞİNE VE ELLERİNE SAĞLIK

Emin ÇOKOKUMUŞ
            SİNOP-ERFELEK iLÇE HALK kÜTÜPHANESİ

Çevrimdışı Okan Özkaya

• **
« Yanıtla #3 : Nisan 18, 2018, 03:36:00 ÖS »
bir resmi kurum tek kişi ile yürümez.

Çevrimdışı A. Uğur

• library@my.com
    • Ahmet Uğur Özçelik
« Yanıtla #4 : Nisan 18, 2018, 03:40:14 ÖS »
bir resmi kurum tek kişi ile yürümez.

Yürür yürür de, maaş için en az 3 kişi lazım :)

Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

HATALIYSAM ULAŞIN..

facebook: teknolojikissiz / instagram: ahmetugur / twitter: AhmetRR /  ahmetugur.com

Çevrimdışı Şaban Aksoy

Ynt: İlçe Halk Kütüphane Sorunları Hakkında
« Yanıtla #5 : Nisan 18, 2018, 04:56:41 ÖS »
Olacak ben Tek Kişiyim ama 2 kişi var Şaban -1 Aksoy -2 bir isim daha ekletecem nüfusden  onuda kullandımmı 3 kişi olacam

Çevrimdışı A. Uğur

• library@my.com
    • Ahmet Uğur Özçelik
Ynt: İlçe Halk Kütüphane Sorunları Hakkında
« Yanıtla #6 : Nisan 19, 2018, 08:37:23 ÖÖ »
Olacak ben Tek Kişiyim ama 2 kişi var Şaban -1 Aksoy -2 bir isim daha ekletecem nüfusden  onuda kullandımmı 3 kişi olacam

Ben bunu düşünmemiştim abi ondan bizdeki geçici görevli personeli aldılar. 5 kişi çok fazlayız haklı olabilirler :) 1 Ahmet 2 Uğur 3 Özçelik hey yavrum hey  :P

Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

HATALIYSAM ULAŞIN..

facebook: teknolojikissiz / instagram: ahmetugur / twitter: AhmetRR /  ahmetugur.com