Gönderen Konu: Halk Kütüphanen İçin Çal  (Okunma sayısı 5206 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanyuc

• Ziyaretçi
Halk Kütüphanen İçin Çal
« : Kasım 25, 2016, 01:18:14 ÖS »
Değerli Liste Üyeleri,

Doğa için çal etkinliği gibi, Halk Kütüphanen İçin Çal etkinliği yapmayı planlıyor ve bu doğrultuda gönüllü olacakların katılımını, gönüllü olamayacak ama yinede bilgisini, fikrini paylaşacak kişileri arıyoruz. Bizler Mekan için gönüllü olacağız öncelikle, Eğer sesine güvenen meslektaşlarımız var ise ve katılım gösterirse bizleri daha çok mutlu eder.

2 yada 3 türküyü, Halk Kütüphanelerimizin yenilenen hizmet anlayışına atıfta bulunarak, örneğin; Yenilenen gezici kütüphaneler, Süreli Yayınlar Bölümü, Görmek Engelliler Bölümü, Ödünç Kitap Alma Bölümleri, Oyun Oynama Salonları, Tarihi binalarımızın girişleri yada özel alanlarında, Edebiyat Müze Kütüphanelerimizde bu türkülerimizi seslendirip, bunların hepsini türkü için birleştirmek ve bir farkındalık yaratmak istiyoruz.

Bu etkinliğimize katılabilecek gönüllü meslektaşlarımızı arıyoruz. Türkülerin belirlenmesi vb. diğer tüm konular için gönüllü kütüphaneler belirlenmesinin akabinde konuşulup ortak kararlar alınacaktır.

Ne dersiniz Kütüphane Haftasında böyle farklı etkinlik güzel olmaz mı? Haydi gönüllüleri görelim.

Sait ARSLAN - Hakan YÜCEL

GÖNÜLLÜLERİMİZ:

Mehmet CENGİZ - Aydın-İncirliova İlçe Halk Kütüphanesi
Fatma BOYHAN ARITÜRK - Manisa-Turgutlu İlçe Halk Kütüphanesi
Hidaye Nur KÜÇÜK - Antalya Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi
Abdulgani AYDIN - Amasya İl Halk Kütüphanesi
Emine ERCAN - Mehmet Akif Ersoy Edebiyat Müze Kütüphanesi
Buket AKBULUT - Karabük-Safranbolu İlçe Halk Kütüphanesi
İsmail AKMAN ( İşaret Dili ) - Bartın-Ulus İlçe Halk Kütüphanesi
Erol AKARSLAN - Sinop İl Halk Kütüphanesi
Şaban AKSOY - Rize-Derepazarı İlçe Halk Kütüphanesi
Emre ÇELİK - Adana-Tufanbeyli İlçe Halk Kütüphanesi
Mine TERCAN - Amasya-Taşova İlçe Halk Kütüphanesi
Emin ADIGÜZEL - Sinop-Durağan M.İrfan Kurucu İlçe Halk Kütüphanesi
Gönül KÖSEOĞLU - Nevşehir-Hacıbektaş İlçe Halk Kütüphanesi
Elife Hülya AVAN - Hakan İKBAL - Adana İl Halk Kütüphanesi
Sercan KIRÇİÇEK - Ankara-Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi
Emrah AYDIN - Kars Atatürk Çocuk Kütüphanesi
Yüksel POLAT - Hakkari İl Halk Kütüphanesi
Veysel BOZAN - Adıyaman İl Halk Kütüphanesi
Veysel KIRBIYIK - Samsun-Ladik Atatürk İlçe Halk Kütüphanesi
Dilek BEYOĞLU - Kırklareli-Lüleburgaz İlçe Halk Kütüphanesi
Hakan KADIOĞLU - Ünye İlçe Halk Kütüphanesi
Harika Leyla YAMAN - İskenderun İlçe Halk Kütüphanesi
Osman Zeki COŞAR - Çanakkale İl Halk Kütüphanesi
Öznur ÖZER - Kırıkkale İl Halk Kütüphanesi
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2016, 08:43:56 ÖÖ Gönderen: Hakan Yücel »

Çevrimdışı Mehmet Cengiz

• *
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu www.kitapuzat.com
Ynt: Halk Kütüphanen İçin Çal
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2016, 02:43:11 ÖS »
Öncelikle böyle özgün bir çalışmayı düşündüğünüz için sizleri kutluyorum.
Bence Çok orjinal bir fikir olmuş.

Katkı konusuna gelince;
Kendim amatörce Halk Müziği ile ilgilenen bir kişiyim.
Değişik korolarda Bendir (Bir çeşit ritim çalgı aleti) çaldım, amtörce bağlama da çalarım.
Söz konusu türkü olunca mutlaka ritim saza ihtiyacınız olacak. Benim bu alanda size katkım olabilir.

Ancak;
Siz Bitlis'tesiniz ben Aydın'da.
Bilemiyorum nasıl olur.
Ama ben katılsam da katılmasamda siz bu çalışmayı mutlaka yapın.

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Çevrimdışı Buket Akbulut

• *
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu / www.kitapuzat.com / www.halkutuphanem.com
« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2016, 03:04:34 ÖS »
Çok güzel düşünülmüş. İyi bir fikir. Keşke sesim güzel olsaydı da katılsaydım. Ama yinede yapabileceğimiz birşey olursa katkıda bulunmak isterim. İyi çalışmalar

Çevrimdışı Mehmet Küçük

• **
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu
« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2016, 03:11:27 ÖS »
Evet güzel ve bir o kadar da keyifli bir etkinlik olacağını düşünüyorum, gerçekleştirilebilirse. Sadece halk kütüphanelerinde çalışan meslektaşlarımız mi olacak yoksa diğer kurumlarda çalışan meslektaşlarımız da olabilir mi? Hem halk kütüphanesinden hem de diğer kurumlarda çalışan sesine güvendiğim kişiler var

Çevrimdışı Sait Arslan

• **
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu / www.kitapuzat.com / www.halkutuphanem.com
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2016, 03:39:51 ÖS »
Kütüphaneciler ön planda olursa, farkındalık boyut olarak genişler bence.Meslek-Mekan perspektifi doğru şekilde oturtulursa muazzam çalışma ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Melih Güler

• *
« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2016, 10:01:37 ÖÖ »
Güzel...ama hem (..... için çal) projesinin sahibinden izin/onay almamız gerekir galiba.Bir de tabi karar verilecek eserde telif sorun olur mu ki?

Anonim eser mi bulmalı?.

Kolay gelsin

Çevrimdışı Mehmet Küçükkk

• *
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu www.kitapuzat.com
« Yanıtla #6 : Kasım 26, 2016, 09:13:55 ÖS »
mükemmel fikir ancak bir çok ilçe halk kütüphanemiz ya tek memurla .yada tek işci ile kütüphanelerde görevini yürütmektedir.tek çalşan kütüphanelerde bu durum kendin için çal zor gibi görünüyor

Çevrimdışı Abdulgani Aydın

• *
« Yanıtla #7 : Kasım 28, 2016, 09:25:02 ÖÖ »
AMASYA  BAYEZIT İL HALK KÜTÜPHANESİ ÇALIŞANI OLARAK BENDE BU PROJE  OLMAK İSTERİM  HAKAN  BEY KOLAY GELSİN

Çevrimdışı Fatma Boyhan Arıtürk

• *
« Yanıtla #8 : Kasım 28, 2016, 01:17:43 ÖS »
Halk Kütüphanen İçin Çal Projesine dahil olmak istiyorum. Farklı bir çalışma lazımdı. Hep birlikte yapalım.
Ben 17 yıldır Türk Sanat Müziği, 7 yıldır da Türk Halk Müziği korolarındayım.

Çevrimdışı İsmail Akman

• **
« Yanıtla #9 : Kasım 28, 2016, 07:13:58 ÖS »
Biz işaret dilinde bir parça seslendirmeyi düşünüyoruz. Formata uygunluğunu düşünün ona göre bir karar verelim. :) Ayrıca işaret diliyle aktarabileceğimiz parça adedi sınırlıdır.
« Son Düzenleme: Kasım 28, 2016, 07:23:24 ÖS Gönderen: İsmail Akman »

Çevrimdışı Emin Adıgüzel

• *
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2016, 09:55:55 ÖÖ »
You are not allowed to view links. Register or Login

ARKADAŞLAR MERHABA.BU SENE RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ İLÇEMİZ OLAN SİNOP DURAĞAN İÇİN ŞAHSIMIN YÖNETMENLİĞİNDE İLÇE KAYMAKAMIMIZ,BELEDİYE BAŞKANIMIZ,BÖLÜK KOMUTANIMIZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VE PEK ÇOK ÖĞRETMENİMİZİN DE ROL ALDIĞI "DURAĞAN İÇİN ÇAL"İSİMLİ PROJEYE İMZA ATTIK.ŞAYET UYGUN GÖRÜRSENİZ BU GÜZEL PROJEDE BEN DE YER ALABİLİRİM.HATTA BU KLİP TRT HABER DE YER BULMUŞTU.SAYGILARIMLA.KONU HAKKINDA 05426851171 NUMARALI TELEFONUMDAN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Çevrimdışı Gönül Köseoğlu

• **
« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2016, 10:08:47 ÖÖ »
Kütüphanelerimizi tanıtıcı güzel etkinliklere sonsuz destek... kütüphanemiz ve çalışanlarımız her türlü yardıma hazırız.

Gönül KÖSEOĞLU
Kütüphane Müdürü

Çevrimdışı Sercan Kırçiçek

• *
  • Korkma, bıkma, yılma, SAVAŞ!
« Yanıtla #12 : Kasım 29, 2016, 12:39:48 ÖS »
Hakan ve Sait kardeşlerimi, bu girişimlerinden dolayı kutlarım! Meslek için yapılan her türlü amatör-profesyonel girişim, bizi onore eder, daha ileri götürür. 
Bu tip projelerden şehir tanıtımları ya da ses duyurma etkinlikleri olarak çokça yapılmakta, neden kütüphane için de olmasın? Çevreden tanıdık birilerini araştırayım bi yandan, daha önce deneyimleyenlere sorayım. Çünkü bir kişi ya da ekibin, illeri dolaşarak, elinde kayıt için özel olarak hazırlanmış bir mikrofonla, stüdyo ortamı yaratarak (sessiz bir ev de buna uygun ortam olabilir), kayıtları/videoları mix yaparak ve düzenleyerek, (yine profesyonel bir müzik programı, mac-ios uyumlu bilgisayarlar/programlar gayet iyi bu konuda),  bunları en iyi kalitede sunması gerekmekte. Ayrıca bir öncü çalışmayla, gerek notaya dökerek, gerek eserin parçalar halinde bölüşülmesini ya da yapılacaksa müzikal renklerin verilmesi için, mesela eşses, back-vocal, kalın-ince ses geçişleri... gibi ilgilenilmesi lazım. Bunlar şimdilik aklıma gelenler.

Öte yandan ben de bağlamamla veya sesle eşlik edebilirim. Ancak projenin oluşumunda iyi bir iskelet çizilmeli, güzel bir proje olması için başından öngörüp, iyi hazırlanılmalı diye düşünüyorum.

Şimdiden emeği geçen veya geçecek olan herkesin eline sağlık.
Mesleğini sevmek için nedenin yoksa, sevenleri izle. Yine olmuyorsa, gereğini yap.

Çevrimdışı Elife Hülya Avan

• *
« Yanıtla #13 : Kasım 29, 2016, 01:17:03 ÖS »
Adana İl Halk Kütüphanesinden ben ve Hakan İkbal  her türlü yardıma hazırız. Herkesin emeğine sağlık şimdiden.

Çevrimdışı Sait Arslan

• **
« Yanıtla #14 : Kasım 29, 2016, 02:21:35 ÖS »
Çok teşekkür ederiz,hep beraber güzel etkinlikler yapmak ümidiyle...