Gönderen Konu: Sürekli İşçi Kadrolarına Geçirilenler İçin İşçi Maaş Programı  (Okunma sayısı 4202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdullah Erol

• Özel
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu
Ynt: Sürekli İşçi Kadrolarına Geçirilenler İçin İşçi Maaş Programı
« Yanıtla #45 : Eylül 04, 2018, 09:30:39 ÖÖ »
You are not allowed to view links. Register or Login
Abdullah Bey sürekli işçiler için kişi borcu hesaplayabileceğimiz program var mı. Sgk dönemi geçtiği için nasıl işlem yapabilirim bilginiz var mı? iyi çalışmalar
Malesef kişi borcuyla ilgili bilgim ve yapmış olduğum herhangi bir program yok.

Çevrimdışı Ömer Katırcı

• **
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu / www.kitapuzat.com / www.halkutuphanem.com
« Yanıtla #46 : Eylül 10, 2018, 04:06:39 ÖS »
Daha önce örnek bir AGİ şablonu istemiştiniz Abdullah Bey 3. sayfada ki gönderimde paylaştım işinize yararsa. iyi çalışmalar.

Çevrimdışı Ömer Katırcı

• **
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu / www.kitapuzat.com / www.halkutuphanem.com
İyi çalışmalar Abdullah Bey program çalışmıyor. Winrar hatası veriyor. linke tıklandığında hata verip açılmıyor.

Çevrimdışı Abdullah Erol

• Özel
« Yanıtla #48 : Aralık 27, 2018, 12:44:56 ÖS »
Programı 2019 yılına göre düzenleme yaptım.

Herhangi bir hata tespit ederseniz lütfen dönüş yapınız.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2018, 12:51:19 ÖS Gönderen: Abdullah Erol »

Çevrimdışı İsmail Akman

• **
« Yanıtla #49 : Aralık 27, 2018, 10:08:38 ÖS »
Abdullah bey,2019 için güncellediğiniz taşerondan geçen işçiler için maaş programını bulamadık/ indiremedik :) Nerede bulabiliriz?

Çevrimdışı Abdullah Erol

• Özel
« Yanıtla #50 : Aralık 28, 2018, 07:42:01 ÖÖ »
İlk mesajın altında eklidir.

Çevrimdışı Ömer Katırcı

• **
1. konu yemek yardımı sigorta istisnası
Taşerondan kadroya geçen işçilere TİS'e göre 5.00 TL yemek yardımı veriyoruz ama muafiyet yeni asgari ücretle 85,28X%6=5,12 TL oldu. program her çalışma günü için 0,12 kuruş fazladan muafiyet uyguluyor.
2. konu cocuk yardımı sigorta istisnası
Taşerondan kadroya geçen işçilere en fazla 3 çocuk için toplam 75,00 TL ödeme yapıyoruz ama program yeni asgari ücretle en fazla 2 çocuk için 2558,40x%2x2=102,34 muafiyet uyguluyor. Dolayısıyla aylık 27,34 TL fazladan muafiyet uyguluyor.
Her ikisinde de istisna tutarını geçmediği için ödenen tutarlar kadar muafiyet uygulaması gerekiyor gibi.

Abdullah bey kontrol etmeniz mümkün mü? Size zahmet olacak ama yeni asgari ücrete göre değişiklik olması gerekiyo mu bi bakar mısınız? İyi çalışmalar.

Çevrimdışı Ömer Katırcı

• **
Bir de pdf aktar dedğimiz de agi raporunu pdf kalsörünün içine atmıyor buna da bakabilir misiniz?

Çevrimdışı Abdullah Erol

• Özel
1. konu yemek yardımı sigorta istisnası
Taşerondan kadroya geçen işçilere TİS'e göre 5.00 TL yemek yardımı veriyoruz ama muafiyet yeni asgari ücretle 85,28X%6=5,12 TL oldu. program her çalışma günü için 0,12 kuruş fazladan muafiyet uyguluyor.
2. konu cocuk yardımı sigorta istisnası
Taşerondan kadroya geçen işçilere en fazla 3 çocuk için toplam 75,00 TL ödeme yapıyoruz ama program yeni asgari ücretle en fazla 2 çocuk için 2558,40x%2x2=102,34 muafiyet uyguluyor. Dolayısıyla aylık 27,34 TL fazladan muafiyet uyguluyor.
Her ikisinde de istisna tutarını geçmediği için ödenen tutarlar kadar muafiyet uygulaması gerekiyor gibi.

Abdullah bey kontrol etmeniz mümkün mü? Size zahmet olacak ama yeni asgari ücrete göre değişiklik olması gerekiyo mu bi bakar mısınız? İyi çalışmalar.

Ömer bey çocuk yardımı veya yemek yardımında aldıkları paranın istisna tutarlarının hesabında bir etkisi yok, çocuk yardımı istisnası 2 çocuk üzerinden hesaplanır.
Programın bilgi giriş kısmında asgari ücreti güncellediyseniz doğru olarak hesaplanacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı Ömer Katırcı

• **
Abdullah bey asgari ücret kısmını güncelledim ancak çocuk yardımı istisna tutarında problem var gibi. 2 çocuk için 50 tl çocuk yardımı yapıyoruz. Program istisna tutarını 102,34 tl gösteriyor. Yeni asgari ücrete göre istisna tutarı 2558,40 x %2 =51,17 TL.

Çocuk yardımı da aynı şekilde Taşerondan kadroya geçen işçilere TİS'e göre 5.00 TL yemek yardımı veriyoruz ama muafiyet yeni asgari ücretle 85,28X%6=5,12 TL oldu. program her çalışma günü için 0,12 kuruş fazladan muafiyet uyguluyor.

istisna tutarları ödeme tutarlarından fazla olduğu için sorun var gibi. İstisna tutarlarının hakediş tutarlarını geçmemesi gerekir. Geçtiği takdirde SGK Matrahı eksik olur ve eksik prim keser. Hakediş tutarı istisna tutarını geçmediği durumlarda Maksimum hakediş tutarı kadar istisna uygulaması gerekir. Hakedişten fazla istisna uygulayamayız, vermiyoruz ki istisna uygulayalım.

Ben mi yanlış yapıyorum. Size zahmet bakabilir misiniz?

Çevrimdışı Abdullah Erol

• Özel
Programı zamana bağımlılığını kaldırarak tekrar ekledim. Program hakkında bundan sonra herhangi bir çalışmam olmayacaktır.
Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Çevrimdışı A. Uğur

• library@my.com
    • Ahmet Uğur Özçelik
Programı zamana bağımlılığını kaldırarak tekrar ekledim. Program hakkında bundan sonra herhangi bir çalışmam olmayacaktır.
Herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Herşey için teşekkürler Abdullah Bey.

Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

HATALIYSAM ULAŞIN..

facebook: teknolojikissiz / instagram: ahmetugur / twitter: AhmetRR /  ahmetugur.com

Çevrimdışı Abdullah Erol

• Özel
« Yanıtla #57 : Mayıs 31, 2019, 08:48:48 ÖÖ »
Engelli indirimi uygulandığı durumda damga vergisinde sorun tespit edildiğinden düzelterek ekledim.

Çevrimdışı İsmail Akman

• **
« Yanıtla #58 : Eylül 10, 2019, 10:11:00 ÖS »
Sn. Abdullah bey, merhaba. Uzun zaman geçti. Programla ilgili çalışmayı bitirdiğinizi yazmışsınız.Ama umut ediyoruz ki yine de küçük ufak tefek düzeltmeler yaparsınız inşallah. Örneğin , muhasebe programın çıkardığı bordronun merkezi harcama belgeleri yönetmeliği ek-19 a uygun formatta olmasını istiyor. Bu konuda bir düzeltme mümkün olur mu? herşey için teşekkürler