Gönderen Konu: Kültür Turizm Bakanlığının Milli Eğitim Bakanlığına Devri ile İlgili Düşünceler  (Okunma sayısı 1605 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Barış Ege

• **
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu
Bakanlığımız Kültür Bölümü Milli Eğitim Bakanlığına devredilecek ile ilgili basında bir taslak hazırlandığından haber var.Değerli Kütüphane çalışanı arkadaşlar ne düşünceleri var acaba olumlumu olur olumsuzmu olur?
« Son Düzenleme: Mayıs 29, 2018, 10:01:42 ÖÖ Gönderen: A. Uğur Özçelik »

Çevrimdışı İsmail Akman

• **
Ynt: KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞIN DEVRİ
« Yanıtla #1 : Mayıs 27, 2018, 11:47:40 ÖS »
Hiç de arzu ettiğimiz birşey olmaz. Milli eğitim bakanlığı eğitim temelli bir bakanlık. Kültür onun içinde ayrıntı ikinci planda olan ya da arka bahçe olarak kalacaktır. Yani güdük bir kurum olacaktır tüm kültür kurumları. Bunlara müzeler, kültür varlıkları, kütüphaneler ve dahası kültür bakanlığından gelen tüm kurumlar.

Çevrimdışı Yılmaz Gürel

• *
 Umarım eskisini aratmaz!

Çevrimdışı A. Uğur

• library@my.com
    • Ahmet Uğur Özçelik
Anladığım kadarıyla Bakanlığımızın kapatılması gibi bir durum olmayacakmış..

Balıkesir Susurluk Hasan Şen İlçe Halk Kütüphanesi

HATALIYSAM ULAŞIN..

facebook: teknolojikissiz / instagram: ahmetugur / twitter: AhmetRR /  ahmetugur.com

Çevrimdışı Şaban Aksoy

• *
Yok devredilmiyor
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Okan Özkaya

• **

Çevrimdışı Adem Eşin

• **
birleşecek

Yeni bir gelişme mi ?

Çevrimdışı Selahattin Uslu

• *
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu / www.kitapuzat.com / www.halkutuphanem.com
Tabiki olumsuz. Milli Eğitim Bakanlığı zaten büyük sorunlarla boğuşuyor. Bu hem onlar hem de bizim için sıkıntılı bir durum.
Eğitim farklı bir disiplindir, kültür farklı. Kütüphane ve Müzeler kesinlikle Milli Eğitime bağlanmamalı. Bu Müze ve Kütüphanelerin doğru işleyişine engel olur. Dünyanın hangi ülkesinde bu uygulama var ki bizde olsun.
Tarihte Kütüphane ve Müzelere cok farklı anlamlar yüklenmiştir. Kayıt altına alma, kültür oluşturma, toplumsal gelişimi ve dönüşümü gerçekleştirme, tarihsel ve kültürel mirasın korunması ve gelecek nesillere aktarılması gibi konular spesifik konulardır. Uzmanlık gerektirir. Kütüphaneciler, arkeologlar, müze ve kültürel tarih bilimcileri ile öğretmenleri aynı kategoride sınıflandırmak, bu değerleri ''Eğitim-Öğretim'' başlığı altında yaşatmak mümkün değildir. Mantıksızlıktır.
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2018, 01:02:06 ÖS Gönderen: A. Uğur »