Gönderen Konu: Kbs'de kaydı olmayan kitapları kayıttan düşme nasıl yapılır  (Okunma sayısı 1242 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kübra Açıkgöz

• *
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu / www.kitapuzat.com / www.halkutuphanem.com
      Merhabalar, Mesleğe yeni atandım ve halkforum'a yeni üye oldum. Bir süredir kütüphanemizde güncelliğini yitirmiş,ciltleri eskimiş ve talep görmeyen birçok kitabımız mevcut. Bu kitapların düşümünü yapmak istiyoruz fakat koha'da kaydı olup demirbaş numaraları olmasına rağmen Kbs sisteminde kayıttan düşmede arattığımızda kaydı bulunmuyor. Bunların içinden sadece 200 küsür kitabın kaydı mevcut (255 kodlu).Çoğunluk olan yaklaşık 2000'e yakın kitabın kbs kaydı yok. Bahsi geçen bu kitaplar aslında 2013 yılında ayıklanmış ve düşülmek istenmiş fakat zamanın kaymakamı onay vermemiş ve bugüne kadar depoda kolilerde kaldığı için bu da ciddi bir yer problemi oluşturmuş. Sizlerden ricam yapılacak olan düşüm işlem sürecinin nasıl olduğu, kitap düşüm komisyonu oluştururken hangi hususlara dikkat etmemiz gerekiği ve düşüm sonrasında bu kitapları nası elden çıkarmamız gerektiği hakkında bilgilendirmenizdir. Yardım ve bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Çevrimdışı İsmail Akman

• **
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu
Ynt: Kbs'de kaydı olmayan kitapları kayıttan düşme nasıl yapılır
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2020, 04:16:34 ÖS »
Kübra hanım nerede görev yapıyorsunuz?
 Gerekirse  You are not allowed to view links. Register or Login     e-mail adresi üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

Çevrimdışı Kübra Açıkgöz

• *
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphaneleri Platformu / www.kitapuzat.com / www.halkutuphanem.com
Ynt: Kbs'de kaydı olmayan kitapları kayıttan düşme nasıl yapılır
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2020, 04:52:54 ÖS »
   Bulunduğum ile danışıp soruma cevap aldım sağ olsunlar, ilginiz için teşekkürler.